„If you’re going to San Francisco…” Zwiedzamy mgliste miasto

San Francisco to miasto niezwykłe pod wieloma względami, więc wyjeżdżamy z niego wraz pięknymi wspomnieniami.

San Francisco jest jednym z najpopularniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Wpływa na to bardzo wiele elementów. Warto wspomnieć o jego symbolach, jakimi są bez wątpienia most Golden Gate, tramwaj linowy, charakterystyczne wzniesienia oraz największe w USA China Town. Nie zapominajmy o Lombard Street, czyli jednokierunkowej drodze pełnej ostrych zakrętów. To jedna z wizytówek San Francisco. O wszystkich wymienionych elementach miasta moglibyśmy napisać osobny artykuł.

China Town

W San Francisco zwiedziliśmy wiele miejsc, które postaraliśmy się uchwycić na załączonych zdjęciach. Jedną ze słynnych dzielnic jest China Town, która pod względem rozmiaru stanowi największe miejsce tego typu w całych Stanach Zjednoczonych. Pełno jest w niej chińskich restauracji czy sklepików. To najlepszy sposób, aby zakosztować azjatyckiej kultury, odwiedzając USA.

Alcatraz

Ogromne wrażenie zrobiła na nas wycieczka do Alcatraz. Słynne więzienie, które jest nieczynne od wielu lat, można zwiedzać również wewnątrz. Poczuliśmy się jak w filmie „Ucieczka z Alcatraz” z Clintem Eastwoodem w roli głównej 😀 Bowiem wszystko pozostało w tym samym stanie, co kilka dekad wcześniej. Stołówka, cele więźniów czy spacerniak – nasze zdjęcia niczym nie różnią się od kadrów filmowych. Oczywiście poza faktem, że zamiast aktorów stoją turyści 😛

Muzeum gier

Również wartym wspomnienia jest muzeum gier w San Francisco. Mogliśmy pooglądać nie tylko automaty, które były popularne jeszcze za naszego dzieciństwa, ale również o wiele starsze edycje, dotąd nam nieznane. Muzeum ma charakterystyczny, surowy wygląd, co dobrze komponuje się z często już zapomnianą przebojowością poszczególnych maszyn do gier.

A Wy byliście kiedyś w San Francisco czy znacie je przede wszystkim z często oglądanych filmów? Jeśli planuje swój harmonogram zwiedzania Stanów Zjednoczonych, to nie zapominajcie o tym mglistym mieście. Jesteśmy pewni, że tak jak my też nie pożałujecie decyzji o przyjeździe.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas