Odpoczynek w Marsa Alam (Port Ghalib)

Ponownie odwiedziliśmy Afrykę – tym razem skupiliśmy się na jej północno-wschodniej części, a więc Egipcie.

Port Ghalib (w regionie Marsa Alam) jest bardzo spokojną miejscowością turystyczną. O ile tam można ją nazwać… w praktyce osiedle hoteli z przynależnymi budynkami mieszkalnymi, sklepami i restauracjami. Spodoba się zwłaszcza tym osobom, które cenią sobie ciszę i możliwość ucieczki od skupiska ludzi. Spotykaliśmy się z opiniami, że odwiedzone przez nas miasto wypoczynkowe jest pozbawione jakichkolwiek atrakcji turystycznych.

Snurkeling

Dla nas główną atrakcją Egiptu jest bezwątpienia snurkowanie 🙂 Nie ma tak blisko, w takiej cenie, z takimi wysokimi temperaturami, kraju który by oferował takie piękne rafy koralowe.

Wyprawa na quady

Kolejną świetną aktywnością była wyprawa na quady. Pokonywanie pustynnego bezludzia (niemal bez ograniczeń) to sprawdzony sposób na poprawę nawet bardzo złego samopoczucia.

Dajcie znać, jakie Wy macie zdanie o tym regionie Egiptu. Byliście już w Marsa Alam (lub w pobliżu) czy dopiero planujecie tam zawitać?

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas