Weekendowy wyjazd do Londynu

Weekend w Londynie? Lubimy to!

W ostatnim czasie mieliśmy okazję wybrać się do Londynu i samemu ocenić, czy warto. Nie bez powodu jest to miasto należące do tych najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Jest tłoczno, jest (niestety) drogo, ale jest również klimatycznie, zabytkowo, historycznie. Dodatkowo nasz wyjazd był akurat podczas Halloween więc miasto miało odpowiedni klimat 🙂

Do odwiedzenia Londynu zachęcamy każdego, nawet jeśli dysponujecie jedynie wolnym weekendem, tak jak akurat było w naszym przypadku. Należy jednak pamiętać, że dobrze jest zorganizować sobie wcześniej wyjazd, ponieważ miejsc do zwiedzania jest tak wiele, że trudno podjąć się tego wyzwania spontanicznie. Określając sobie cel wycieczki, zobaczycie tyle, ile jest w stanie zwiedzić turysta w ciągu 2-3 dni.

Podkreślamy, że londyńskie muzea są bezpłatne, więc odpuszczanie sobie tych atrakcji turystycznych jest, łagodnie mówiąc, niemądre. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z trudności logistycznych zwiedzenia wszystkich tego typu obiektów w kilka dni, ale zawsze warto wybrać chociaż jeden. My postawiliśmy na Muzeum Historii Naturalnej, w której jest tyle eksponatów, że aż trudno policzyć.

Poza muzeum nie brakuje różnych atrakcji, np. skierowanych m.in. do fanów serii o młodym czarodzieju, Harrym Potterze, czy obiektów, które są tłem dla wielu scen popularnych filmów czy seriali. Zobaczyć można zabytkową architekturą, często tętniące życiem parki miejskie, w których odbywają się wydarzenia kulturalne czy społeczne, oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia przy takich budowlach, jak Pałac Westminsterski lub Pałac Buckingham. Nie zapominamy o charakterystycznym dla Londynu diabelskim młynie London Eye. Będąc na samym szczycie, można zobaczyć stolicę Anglii w całej okazałości.

Z pewnością do Londynu kiedyś wrócimy. W planach mamy kupno biletów na mecz piłkarski (czy to piłki klubowej, czy reprezentacyjnej), więc tym razem pewnie wydłużymy nasz pobyt i uda nam się odwiedzić inne, również popularne miasta w Anglii. Jak wiadomo, w całej Wielkiej Brytanii ich nie brakuje, a zwiedzenie ich wymaga sporej ilości czasu.

Muzeum Historii Naturalnej

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas