Reykjavik – stolica Islandii pełna kontrastów

Reykjavik to niewielkie miasto, które jest stolicą Islandii. Chociaż nie jest to duże miasto, to jednak ma wiele do zaoferowania dla turystów z całego świata. Jedną z najważniejszych atrakcji Reykjaviku jest jego kolorowa architektura, która wyróżnia się na tle innych europejskich miast. Domy i budynki są pomalowane w jasne, pastelowe kolory, tworząc przyjemną i przyjazną atmosferę. Nie można przegapić spaceru po zabytkowej dzielnicy centrum miasta, która jest pełna malowniczych kamienic i ciasnych uliczek.

W Reykjaviku znajduje się imponujący kościół Hallgrímskirkja, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Został zaprojektowany przez Guðjóna Samúelssona i zbudowany w latach 1945-1986.

Kościół ma imponującą wysokość 74,5 metra i jest uznawany za jeden z najwyższych budynków w Islandii. Jego charakterystyczna fasada z kształtnym betonowym wieżowcem przyciąga uwagę odległych punktów miasta i jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Reykjaviku.

Wnętrze kościoła jest równie imponujące jak jego zewnętrzna architektura. Posadzka wykonana jest z ciemnego granitu, a ściany z jasnego betonu, tworząc piękny kontrast. Największą atrakcją wnętrza są organy, który składają się z 5275 rurek i są uważane za jeden z najlepszych w Europie.

Jednym z najważniejszych punktów widokowych w Reykjaviku jest taras widokowy zlokalizowany na szczycie kościoła Hallgrímskirkja. Z tarasu można podziwiać piękny widok na miasto oraz pobliskie góry i morze.

Kościół Hallgrímskirkja to nie tylko ważne miejsce kultu religijnego, ale także ikona miasta i popularne miejsce turystyczne. Jest to z pewnością jedna z najważniejszych atrakcji Reykjaviku, która warto odwiedzić podczas wakacji na Islandii.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas