Park rozrywki Universal Studios

Jedną z atrakcji w Los Angeles, o której trzeba wspomnieć, jest niesamowity park rozrywki Universal Studios.

Miasteczko filmowe zajmuje naprawdę spore tereny LA (w sumie takie miasto w mieście). Na turystów czeka jednak park rozrywki, którego odwiedzenie jest warte wielu pieniędzy. A jeśli chodzi o kwestie finansowe, to trzeba się przygotować na bolesny dla portfela wydatek. Nieco powyżej 100 dolarów zapłacimy za wejście jednodniowe. Niektórzy decydują się również na jeszcze droższy bilet ekspresowy (koszt około 180 dolarów), dzięki któremu można sobie skrócić czas oczekiwania na atrakcje.

Jednak jeśli martwicie się, że stanie w kolejkach będzie stratą czasu i pieniędzy, to odnosicie mylne wrażenie. Park rozrywki jest bowiem tak zbudowany, że nawet oczekiwanie w kolejce wiąże się z rozrywką. Nie będziecie narzekać na nudę, nawet gdy czas oczekiwania na wejście wydłuży się do 30 minut lub więcej. W takich momentach twórcy Universal Studios nie dali nam szans na znużenie, ponieważ mogliśmy przenieść się do wnętrza Hogwartu czy innych znanych miejsc z filmów czy seriali.

Park rozrywki w Mieście Aniołów to miejsce niesamowite. Rozrywka jest tutaj na znakomicie wysokim poziomie. Na każdym kroku towarzyszą nam kadry z amerykańskich produkcji. Co ważne, Universal Studios wręcz tworzy interakcję z odwiedzającymi park. Nawet pracownicy przyjmują charakteryzację dopasowaną do filmu czy serialu, z którymi związany jest dany obszar parku. W dodatku mogliśmy oglądać sceny odwzorowywane przez kaskaderów, przy scenografii z filmu Wodny Świat.

Tour po parku

Park rozrywki jest podzielony na na dwie możliwości zwiedzania. Pierwsza to klasyczne wesołe miasteczko w scenografii produkcji filmowych. Druga opcja to tour po zamkniętej części parku z przewodnikiem. Wówczas jedziemy między plany filmowe hollywoodzkich produkcji.

Jeśli kochacie kino, a będziecie w Los Angeles, to musicie odwiedzić park rozrywki Universal Studios. Jego zwiedzanie jest warte wydania naprawdę wielu pieniędzy. Jest ono tak duże, że trudno ocenić, czy wystarczy czasu na skorzystanie z wszystkich proponowanych przez niego atrakcji – nam niestety brakło. Nawet z ekspresowym biletem może być z tym problem. Jednak będziecie usatysfakcjonowani tym, co uda się Wam zobaczyć. Gwarantujemy, że zadowoli Was choćby zobaczenie chatki Hagrida, motelu z Psychozy czy Parku Jurajskiego. To również okazja na zobaczenie wielu eksponatów filmowych, np. klasycznych samochodów z serii filmów Szybcy i Wściekli czy przedmiotów z Transformersów.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>