Rowerowym szlakiem z Władysławowa na Hel

Ścieżka rowerowa Władysławowo – Hel to znakomite rozwiązanie, aby spędzić dzień aktywnie i przyjemnie.

Nasz pobyt we Władysławowie był owocny w wiele nowych przygód. Przede wszystkim chcieliśmy spędzić ten czas zdrowo, więc zdecydowaliśmy się wypożyczyć rowery i ruszyć szlakiem prowadzącym aż do Helu.

Ścieżka rowerowa na Hel

Powstała ścieżka rowerowa na odcinku Władysławowo – Hel jest bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich osób, które chcą zdobyć cypelek na dwóch kółkach. Trasa jest zróżnicowana, więc o monotonnym przejeździe można szybko zapomnieć. To ponad 30 kilometrów szlaku, w którym nie brakuje pięknych krajobrazów.

Postanowiliśmy przeznaczyć cały dzień na rowerową przejażdżkę. Nie pędziliśmy do celu, bo zatrzymywaliśmy się na częste postoje (np. na molo w Juracie) oraz na porobienie zdjęć. W końcu to czas wakacji, więc po co mielibyśmy się spieszyć?

Uważamy, że powstała ścieżka to jedna z najlepszych inwestycji w tym rejonie. Mieliśmy okazję przeczytać kilka opinii w internecie na temat tego, że niektóre fragmenty trasy nie są zbyt wygodne do jazdy – zwłaszcza te zrobione z betonowych bloczków. Nam jednak to nie przeszkadzało i bardzo pozytywnie wspominamy ten dzień.

Cała trasa obejmuje przejazd przez las, miasto oraz wzdłuż zatoki. Najciekawszy dla nas odcinek znajduje się pomiędzy Juratą a Helem. Słyszeliśmy opinie, że jest to najbardziej urokliwy fragment całej ścieżki. Rewelacyjnie było pokonywać leśną dróżkę, po czym wyjechać na otwarty teren tuż obok zatoki.

Promem do Gdańska

Podczas wakacyjnych dni spędzonych nad morzem postanowiliśmy również skorzystać z atrakcji przepłynięcia promem turystycznym do Gdańska. Był to niezwykle spokojny rejs, ponieważ fale były znikome – panowała niemal bezwietrzna pogoda. Można powiedzieć, że nie musieliśmy zmagać się z problemami związanymi z chorobą morską.

Płynięcie promem było dla nas kolejną szansą na podziwianie pięknych krajobrazów oraz zobaczenie historycznych miejsc. Zwłaszcza Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte zrobił na nas ogromne wrażenie.

Możemy polecić każdemu takie sposoby spędzania wolnego czasu nad morzem, ponieważ ujrzane widoki zostają w pamięci na bardzo długo. W dodatku to świetna okazja, aby zobaczyć kilka historycznych punktów.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas