Arizona: Wielki Kanion, Kanion Antylopy i Horseshoe Bend

W Stanach Zjednoczonych znajduje się bardzo wiele cudów natury. Ich widok na żywo zawsze pozostaje na długo w pamięci.

Kanion Antylopy

Było kiedyś zdjęcie, które wyceniono na milion dolarów. Przedstawiało ono Kanion Antylopy. Dlatego każdy turysta, który się tam znajdzie, chce wykonać zdjęcie swoim aparatem lub smartfonem, by mieć szansę na podobny zarobek. Nawet przewodnicy do tego zachęcają i wskazują, w których miejscach najlepiej to robić.

Kanion Antylopy znajduje się na terenie Rezerwatu Indian Nawaho. Składa się on z dwóch części: dolnej oraz górnej. Obie można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. Dolna jest tym bardziej niebezpieczna, ponieważ przy deszczowej pogodzie szybko gromadząca się woda stanowi zagrożenie dla życia. Dzieje się tak, ponieważ nie wsiąka ona do skał. Spływa bowiem do położonego nieopodal jeziora Powell.

Górna część Kanionu Antylopy przyniosła słynne zdjęcie za wspomniany milion dolarów. Światło pada tutaj pod takim kątem, że efekt jest naprawdę fantastyczny. Jednak wydaje nam się, że większe wrażenie kanion robi na fotografiach niż na żywo. Odpowiednie umiejętności i zaawansowany sprzęt, a zrobienie wyjątkowego zdjęcia nie stanowi już problemu.

Jeśli planujecie zwiedzić Kanion Antylopy i sfotografować go, to zostawiamy Wam jednak dosyć ważną informację. Jest pewien wybór co do wycieczek z przewodnikiem. Można wykupić zwykłe zwiedzanie, które trwa około 30 minut. Jeśli jednak wiecie, że chcecie poświęcić trochę więcej czasu na wykonywanie zdjęć, to w ofercie dostępna jest wycieczka fotograficzna, która trwa około 2 godzin.

Horseshoe Bend

Oj! Jak cudowna jest Arizona. Horseshoe Bend to kolejna perełka na trasie naszego roadtripu po USA. Jeśli chcecie zobaczyć rzekę Kolorado, która w niespotykany na co dzień sposób zakręca wokół skały przypominającej końską podkowę, to musicie się tam wybrać. Podobno najlepiej o zachodzie słońca, gdyż padające pod odpowiednim kątem światło podkreśla piękno Colorado River. Rzeka przybiera turkusową barwę, więc wykonywane tam zdjęcia mogą być naprawdę wyjątkowe. Co ważne, wstęp na Horseshoe Bend jest bezpłatny – zarówno sama atrakcja, jak i parking. Najlepiej połączyć zwiedzanie tego miejsca z Kanionem Antylopy, ponieważ dzieli je niewielka odległość.

Wielki Kanion

Grand Canyon, który znajduje się w stanie Arizona, jest częstym obiektem ukazującym się w filmach czy literaturze. Może nie każdy go widział, ale na pewno wiele osób zetknęło się z jego polską nazwą. Jeśli natomiast zdecydujecie się na wycieczkę w to miejsce, to Amerykanie przygotowali kilka punktów widokowych, z których można podziwiać malowniczą panoramę kanionu.

Warto wspomnieć, że to południowa część Grand Canyon jest popularniejsza i oferuje przyjezdnym o wiele więcej atrakcji. Osoby, które cenią ciszę, powinny celować raczej w północ Wielkiego Kanionu. Czasami jednak wybór konkretnego miejsca zwiedzania jest trudny. Mimo że część południową oraz północną dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów, to trzeba liczyć się z koniecznością objechania całego parku. A tu już nie wygląda tak pięknie, bo trasa ma grubo ponad 300 kilometrów.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas