Marsa Alam, snorkeling w Zatoce Żółwi Abu Dabbab

Znakomity hotel, słoneczna pogoda, piękne widoki oraz czysta woda, czyli wracamy do Marsa Alam.

Uwielbiamy Egipt od momentu, kiedy pierwszy raz zdecydowaliśmy się spędzić w nim wakacyjny czas. Tym razem wróciliśmy do już dobrze nam znanego miasta Marsa Alam, gdzie pragnęliśmy po prostu się zrelaksować. Żeby nie było nudno, dzielimy się głównie w tym wpisie świetnymi ujęciami, jakie udało nam się wykonać podczas snorkelingu.

Abu Dabbab, czyli Zatoka Żółwi, jest nazywana tak nie bez powodu. To właśnie spotykane tu duże gromady żółwi przyczyniły się do tego zjawiska. Jest to jedna z największych atrakcji Marsa Alam, ponieważ występuje tu również jedna z najpiękniejszych raf koralowych, które można podziwiać w tym regionie Egiptu. W dodatku zatoka zapewnia piaszczystą, ładną plażę. Nie brakuje sklepików czy barów, w których można zasmakować przepysznych przekąsek czy orzeźwiających drinków.

Nurkując w Abu Dabbab, mamy okazję podziwiać nie tylko żółwie. To także możliwość poznania innych morskich stworzeń, takich jak diugonie (swoją drogą imponujących rozmiarów), płaszczki oraz wiele cudownie wybarwionych gatunków ryb. Zatem jeśli jeszcze nie mieliście szansy na snorkowanie, to Zatoka Żółwi będzie dobrym rozwiązaniem na start. Wierzymy, że tak jak my przekonacie się do tej aktywności, która pozwala na niemal całkowite wejście do obcego nam środowiska i poznawanie jego tajemnic. Jeśli jednak dalej się wahacie, to może wykonane przez nas zdjęcia zachęcą Was do snorkelingu?

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas