Odkrywamy magię Paryża – miasta kultury, miłości i piękna. Pola Marsowe i Wieża Eiffla.

Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej znanych zabytków na świecie i symbolem Paryża. Wysoka na ponad 300 metrów, jest główną atrakcją turystyczną od ponad 130 lat i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji.

Wieża została zbudowana w 1889 roku na wystawę światową Exposition Universelle, która odbyła się w Paryżu dla upamiętnienia setnej rocznicy Rewolucji Francuskiej. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby doświadczyć piękna tego miejsca i zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia z jego tarasów widokowych. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Paryż, czy po prostu podziwiasz go z daleka, żadna podróż do Francji nie jest kompletna bez zobaczenia tego niesamowitego miejsca! Warto poświęcić tu trochę więcej czasu, na tle zatłoczonego Paryża, chwila odpoczynku i refleksji w otoczeniu Wieży Eiffla to coś co na pewno pozostanie nam na długo w pamięci.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas