Efez, Pamukkale i baseny Kleopatry

Podczas naszych pierwszych odwiedzin Turcji nie brakowało wyjątkowych wycieczek – podróży do Efez i Pamukkale.

Efez

Efez jest miejscem, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Podziwianie tego starożytnego miasta na zdjęciach nie jest jednak tym samym, co zobaczenie go na własne oczy. Wycieczka do Efezu była zatem znakomitym pomysłem. Pierwszy raz mieliśmy kontakt z takim archeologicznym terenem. Duża liczba zabytków znajdujących się tu sprawia, że trzeba poświęcić nawet kilka godzin na spacer. Zapewniamy Was jednak, że warto jest poświęcić nawet cały dzień na zwiedzanie opuszczonego wieki temu miasta, ponieważ takie obiekty, jak Biblioteka Celsusa, Wielki Teatr czy Świątynia Hadriana to prawdziwe dzieła sztuki.

Pamukkale i basen Klaopatry

Druga wycieczka była skupiona na zwiedzaniu Pamukkale – miejscowości znanej również pod nazwą Bawełnianej Twierdzy lub Bawełnianego Zamku. Bądźcie pewni, że coś takiego ujrzycie pierwszy raz w życiu. Kamienne wodospady, oryginalnie uformowany teren oraz termalne źródła sprawiają, że nasz spacer wydaje się oderwany od rzeczywistości. Możecie natrafić na informację, aby przygotować się na tłumy turystów. My jednak poradziliśmy sobie z tym problemem, ponieważ na nasze oko nie było zbyt tłoczno, co by uniemożliwiało spokojny spacer. Podobnie jak Efez, tutaj również warto poświęcić kilka godzin na zwiedzanie. Będąc w Pamukkale, możecie korzystać z niektórych termalnych wód – w tym Basenu Kleopatry. Zwiedzić warto także położone w pobliżu antyczne miasto Hierapolis, ponieważ znajdujące się tam ruiny pozwalają wyobrazić sobie, jak wyglądało życie w dawnych wiekach.

Basen Kleopatry

Nasze dwie wycieczki to tylko jedne z wielu propozycji aktywnego spędzania czasu w Turcji. Kraj ten oferuje turystom sporo innych sposobów na urozmaicenie wakacyjnego pobytu. Warto prześledzić, jakie pozostałe wycieczki są proponowane oraz polecane przez korzystających, aby wybrać dokładnie to, co może nam się spodobać. Wakacje w Turcji to z pewnością nie jest czas nudy. Każdy znajdzie coś dla siebie i wróci do domu z pięknymi wspomnieniami – tak jak my.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas