Pierwsze spotkania z Bawarią: Oberstdorf

Nasz pierwszy wyjazd do Niemiec ograniczyliśmy głównie do zwiedzania jednej miejscowości – Oberstdorfu.

Mamy w planach odwiedzić wkrótce więcej bawarskich atrakcji turystycznych czy obiektów zabytkowych tam znajdujących się. Niesamowita panorama alpejskich szczytów zapiera dech w piersiach i nie pozwala zbyt szybko o sobie zapomnieć. Nie mieliśmy aż tylu wolnych dni, aby zagłębić się w historię tego rejonu położonego w Niemczech, ale z pewnością Bawaria stała się dla nas jednym z najważniejszych punktów do poznawania.

Sam Oberstdorf jest bardzo urokliwym miasteczkiem. Dla wielu osób może być znany głównie z organizacji konkursów sportów zimowych. Kompleks kilku obiektów robi duże wrażenie.

Miasteczko położone na południu Niemiec słynie także ze swoich uzdrowiskowych właściwości. Zachęca do przyjazdu turystów w każdym wieku o każdej porze roku. Zimą przygotowywane są trasy narciarskie, a latem nie brakuje dostępnych górskich szlaków. Spędzać aktywnie czas jest zatem gdzie, więc jeśli zastanawiacie się, czy odwiedzić Oberstdorf, to szczerze Was zachęcamy.

Akurat trafiliśmy idealnie. Dni Oberstdorfu 🙂
Fragment muru berlińskiego

W bawarskim miasteczku pełno jest miejsc noclegowych, lokalów gastronomicznych czy atrakcji turystycznych, które można zwiedzać w okolicach Oberstdorfu ale niestety nie jest tanio Jak wspominaliśmy na początku, potraktowaliśmy nasz pierwszy wyjazd w te rejony Niemiec głównie zapoznawczo. Nasze dni wypełniały spacery po charakterystycznych alejkach miejskich lub szlakach, które rozmieszczone są niemal wokół Oberstdorfu.

Jeśli macie okazję na odwiedzenie tego bawarskiego miasteczka, to nie zastanawiajcie się zbyt długo. Warto przyjechać w dowolnym terminie, ponieważ zawsze będzie szansa na spędzenie tego czasu w sposób aktywny oraz przyjemny. Można potraktować Oberstdorf w formie przystanku, gdy zmierzać będziecie w dalszą część Europy Zachodniej. Można także zdecydować się na dłuższy pobyt w tej bawarskiej mieścinie. Jakkolwiek postanowicie, pozostaną z Wami cudowne wspomnienia.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>