W okolicy California State Route 1: Redwoods Park, Santa Cruz, Santa Barbara, Malibu, Long Beach

Wracając z San Francisco do Los Angeles, jechaliśmy drogą stanową California State Route 1, przy której nie zabrakło ciekawych przystanków.

Podczas jazdy do ostatniego punktu wycieczki, który był jednocześnie naszym pierwszym, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Zwykle robiliśmy krótkie postoje, aby chwilę odpocząć na jednej z pięknych plaż. Wierzymy, że gdybyśmy mieli więcej czasu, to odkrylibyśmy inne ciekawe atrakcje turystyczne. Mimo wszystko udało nam się zobaczyć m.in. Park Narodowy Redwood, w którym znajdują się sekwoje o gigantycznych rozmiarach, czy spędzić trochę czasu na plażach w Santa Cruz, Santa Barbara, Malibu i Long Beach.

Santa Cruz to jedna z popularnych miejscowości turystycznych położonych niedaleko San Francisco. Słynie z pięknego wybrzeża, które zachęca chociaż do chwili relaksu. W mieście można zobaczyć murowaną latarnię morską, w tym muzeum surfingu.

Park Narodowy Redwood to teren, na którym rosną jedne z najwyższych drzew na Ziemi. Mowa oczywiście o sekwojach, które osiągają nawet ponad 100 metrów wysokości. Oprócz drzew o imponujących, niespotykanych na co dzień rozmiarach, spodobał nam się otaczający spokój. Mogliśmy się wyciszyć, dzięki czemu niemal całkowicie wejść w świat przyrody w Redwood National Park. Jeśli lubicie spędzać czas na łonie natury, to wyjątkowe miejsce jest dla Was!

Miasto, które może być potraktowane jako krótki przystanek, ale też dłuższy odpoczynek. Jest bowiem co robić w Santa Barbara. To w końcu miejscowość turystyczna, która oferuje przyjezdnym atrakcje przez cały rok. Oprócz organizowanych wydarzeń kulturalnych znajdują się w nim obiekty warte zobaczenia, np. największe w Stanach Zjednoczonych drzewo figowe Moreton Bay, ranczo byłego prezydenta USA, Ronalda Reagana, Muzeum Historyczne Santa Barbara czy zoo, które zyskało miano jednego z najatrakcyjniejszych małych ogrodów zoologicznych w całym kraju.

Malibu znane jest chyba najbardziej z pięknych plaż. To również miejsce zamieszkania wielu celebrytów. Jest też chętnie wybieraną lokalizacją filmową. Jednym z bardziej znanych przykładów jest serial Dwóch i pół z Charliem Sheenem w roli głównej. Charakterystyczną zabudowę wzdłuż plaży uchwyciliśmy na załączonych zdjęciach.

Long Beach jest miastem położonym w pobliżu Los Angeles. Ma bardzo szerokie plaże z wysoką zabudową ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Znane jest m.in. z przemysłu stoczniowego czy rafineryjnego. Dla nas był to ostatni przystanek na drodze San Francisco – Los Angeles.

Zakończyliśmy nasz roadtrip kilkoma dniami w Los Angeles. Odwiedziliśmy to, co nie zdążyliśmy podczas pierwszych dni po przyjeździe do Stanów. Miasto Aniołów ponownie wzbudziło w nas zachwyt – dokładnie jak na początku naszego przyjazdu. Zrobiło nam się przykro, że nasza ponad trzytygodniowa wycieczka dobiega końca… zaczęliśmy już rozmyślać o ewentualnym powrocie do USA – tym razem, by zobaczyć wschód 😛

Mamy teraz pytania do Was. Byliście kiedyś w Stanach Zjednoczonych? Jeśli tak, to na zachodnim czy wschodnim wybrzeżu? Co Wam najbardziej się spodobało? Jeśli nie mieliście okazji pojechać do USA, to planujecie kiedykolwiek się tam wybrać?

Jesteśmy bardzo ciekawi wszystkich Waszych odpowiedzi. Nie ukrywamy, że możecie zainspirować nas do odwiedzenia innych miejsc, które uwzględnimy podczas ewentualnej drugiej wycieczki po Ameryce Północnej.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>