Podróż na Costa Brava: Tossa de Mar

...

Miasto położone kilkanaście kilometrów od Lloret de Mar było naszym kolejnym przystankiem podczas zwiedzania regionu turystycznego Costa Brava. Gdybyśmy go ominęli, to popełnilibyśmy największy błąd. Miasteczko składa się bowiem z elementów, które zawsze wzbudzają w nas ogromne emocje. I nie mówimy wyłącznie o wielu plażach, które zachęcają do chwili relaksu.

Tossa de Mar słynie ze średniowiecznej starówki Vila Vella, która została zachowana do obecnych czasów w cudownym stanie. Wąskie uliczki, wyjątkowe budowle oraz niepowtarzalny klimat bardzo trudno znaleźć w innym miejscu w pobliżu. I choć w Gironie zwiedzaliśmy równie malowniczą starówkę, tutaj mieliśmy do czynienia z o wiele mniej zaludnionym miastem. Mimo wszystko tras do spacerowania z możliwością podziwiania pięknej hiszpańskiej architektury nie brakuje, co tylko działa na korzyść tego urokliwego regionu.

Na uwagę zasługuje położony przy plaży Castell de Tossa de Mar. To pochodzący z XII wieku średniowieczny zamek, który miał odpierać ataki napływających piratów. Budowla ta należy do jednych z najstarszych zachowanych obiektów w tej części Hiszpanii. Zamek jest położony przy Platja Gran, która należy do najpopularniejszych plaż znajdujących się w tej miejscowości. Jedną z jej głównych atrakcji jest możliwość wykupienia rejsu, ponieważ właśnie z tego miejsca wypływają statki.

Warto zwrócić uwagę, że jeśli zamierzacie sobie dłużej spacerować po plaży, to musicie wyposażyć się w wygodne buty. Jest to wybrzeże żwirowe, które może być dla wielu turystów niekomfortowe. Woda w morzu zachęca oczywiście do wejścia, chociaż dosyć szybko robi się głęboko. Trzeba mieć to na uwadze.

Costa Brava słynie z wielu pięknych miejscowości, ale Tossa de Mar to jeden z najbardziej malowniczych punktów tego regionu. Przyjazdu więc nie żałujemy, wręcz polecamy Wam, abyście sami odwiedzili tę klimatyczną starówkę, ponieważ jej zwiedzanie jest wyjątkowe zarówno w dzień, jak i w nocy.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>