Średniowieczna starówka w Gironie

Girona to wyśmienity wybór na jednodniową wycieczkę.

Katalońskie miasto Girona przyciąga co roku rzesze turystów. Jednym z powodów takiego zjawiska jest znakomicie zachowana do dziś średniowieczna starówka. Znajdująca się tam niepowtarzalna architektura wzbudza niesamowite emocje u wielu odwiedzających tę miejscowość.

Girona od kilku lat zachęca również do przyjazdu fanów jednego z najpopularniejszych seriali HBO. Mowa oczywiście o Grze o Tron, której sceny były kręcone między innymi w tym miejscu. Nie ma to jak podążać śladami ulubionych bohaterów pochodzących z tej produkcji i robić sobie zdjęcia pamiątkowe dokładnie przy tych samych obiektach, które towarzyszyły aktorom na planie.

Jeśli znajdujesz się w pobliżu Girony, np. w Barcelonie, to zdecydowanie zaplanuj sobie wycieczkę do tego miasta. Sądzimy, że jeden dzień będzie wystarczający, abyś poznał to miasto i miał związane z nim miłe wspomnienia. Oczywiście jeśli dysponujesz dłuższym czasem, będzie to działać wyłącznie na Twoją korzyść. Spacerowanie po Gironie bez pośpiechu jest bowiem szansą na jeszcze większe docenienie cudów architektury tam znajdującej się. Nie brakuje tam przepięknych zabytków, które nie bez powodu znalazły się we wspomnianym już serialu telewizyjnym.

To klimatyczne hiszpańskie miasto posiada mnóstwo wąskich uliczek, które mogą sprawiać wrażenie jakby miały budować skomplikowany labirynt. Nie ma jednak powodów do obaw. Zgubienie się w tym bajecznym mieście – paradoksalnie – będzie dla Ciebie korzyścią, bo w każdej chwili możesz natrafić na jakiś wyjątkowy zabytek.

My Gironę wspominamy fantastycznie. Jesteśmy fanami Gry o Tron, więc nie ukrywamy, że ten czynnik zachęcił nas w głównej mierze do przyjazdu. Pomijając jednak ten fakt, chcemy i już postanowiliśmy, że będziemy odkrywać dalej katalońskie skarby, a bez wątpienia średniowieczna starówka w Gironie do nich należy. Jesteśmy pewni, że czeka nas mnóstwo niezapomnianych chwil związanych z tą częścią Hiszpanii.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas