Tygodniowy pobyt na Riwierze Tureckiej: Manavgat, Side, Oymapinar

Około pół roku po naszej pierwszej wizycie w Turcji postanowiliśmy do niej wrócić, skupiając się tym razem na innych popularnych miastach tam położonych.

Meczet w Manavgat

Jednym z miast, które odwiedziliśmy podczas drugiego pobytu w Turcji, był Manavgat, gdzie mieliśmy okazję po raz pierwszy w życiu podziwiać meczet również w środku. Ten religijny obiekt to przepiękne architektoniczne dzieło. Malownicze wnętrze oraz zachowany tam porządek tworzą estetyczny układ. Zachęcamy Was zatem do samodzielnego odwiedzenia muzułmańskiej świątyni, jeśli nadarzy się Wam taka okazja. Klimat w niej panujący jest wyjątkowy.

Side

Kiedy pojedziemy w kierunku zachodnim od miasta Manavgat, dotrzemy do antycznego skansenu Side. Nie jest to jednak opuszczona miejscowość (jak w przypadku Efez), ponieważ nie brakuje w niej współczesnych budowli. Mimo wszystko Side odwiedza się głównie, by zobaczyć muzealną część miasta. Jeśli wybierzecie się na zwiedzanie tego tureckiego kurortu, to będziecie mieli szansę spojrzeć na ruiny teatru rzymskiego, świątyni greckiej Apolla, agory oraz łaźni przekształconej obecnie w muzeum.

Oymapinar

W okolicach miejscowości Manavgat znajduje się sztuczne jezioro Oymapinar. Jest to zbiornik zaporowy, który przyciąga rzesze turystów zjeżdżających z drogi prowadzącej wzdłuż południowego wybrzeża Turcji. Jezioro, które ma niemal 5 kilometrów kwadratowych powierzchni, jest otoczone malowniczymi terenami. Można skorzystać z oferty turystycznej i przepłynąć statkiem po zbiorniku. Wzdłuż jego wybrzeża powstały także restauracje, więc jest okazja, aby nieco odpocząć i uzupełnić energię na dalszy czas zwiedzania. Oymapinar to jeden z dowodów, że Turcja jest bogata nie tylko w te znane na całym świecie atrakcje. Jeśli nadarzy się szansa zjechania z głównej drogi, można trafić na prawdziwe perełki warte zobaczenia. Cała Riwiera Turecka obfituje w wiele obiektów historycznych oraz tereny charakteryzujące się wysokimi walorami przyrodniczymi. Po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów co do wycieczek, bo każda z nich wiązała się z pozytywnymi dla nas emocjami.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas