Z wizytą w Mieście Aniołów. Los Angeles: Manhattan Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica

Los Angeles jest jednym z najpopularniejszych miast w Stanach – kojarzone głównie z Hollywood.

Od Miasta Aniołów rozpoczęliśmy naszą amerykańską wycieczkę po zachodnim wybrzeżu. Oglądanie wszystkich słynnych dzielnic Los Angeles dało nam mnóstwo frajdy, a zwłaszcza miejsc, które wcześniej widzieliśmy na ekranie TV czy w kinie.

Manhattan Beach

Hollywood

Napis Hollywood to… tylko napis. Okolica jest jednak przyjemna, bo spokojna. Mogliśmy na moment opuścić miejski zgiełk i trochę się wyciszyć oraz zregenerować przed kontynuowaniem naszego tripu.

Auto Elvisa Presleya
To tutaj wręczane są oskary

Beverly Hills

Santa Monica

Estetyczna Santa Monica dała nam możliwość poznania dokładnego punktu zakończenia słynnej Drogi 66. W Beverly Hills mogliśmy rzucić okiem na słynny posterunek z Gliniarza z Beverly Hills. W Hollywood zobaczyliśmy natomiast miejsce wręczania Oscarów, czyli Dolby Theatre. Oczywiście był też spacer po Alei Gwiazd.

Koniec Drogi 66

Los Angeles to dobry punkt wyjścia do zwiedzania zachodniego wybrzeża. Nasza podróż rozpoczęła się właśnie od tego miejsca i również w nim zakończyła. Spędziliśmy w LA kilka dni, co pozwoliło nam nieco poznać najważniejsze obiekty tam położone.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas