Bodrum, czyli pierwsze spotkanie z Turcją

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków, więc i nam udało się ją w końcu odwiedzić.

Bez wątpienia jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest masa atrakcyjnych ofert. Turcja nie jest zbyt drogim rozwiązaniem – oczywiście w porównaniu z innymi popularnymi państwami, które przyciągają tłumy turystów każdego sezonu. Naszym głównym przystankiem w tym kraju był kurort Bodrum. Zwiedziliśmy także jego okolice, ale na tym skupimy się w następnym wpisie.

Zapewne jeśli porozmawiacie ze znajomymi, którzy spędzali wakacje w Turcji, czy poczytacie różne fora internetowe, to jedną z najczęściej wymienianych miejscowości turystycznych położonych w tym kraju będzie właśnie Bodrum. Postanowiliśmy, że na pierwszą wycieczkę będzie on dla nas rozsądnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że trafiliśmy na świetną ofertę podróży, której termin nam idealnie odpowiadał.

Tak naprawdę Bodrum oferuje swoim turystom wszystko. Jeśli ktoś chce spędzać czas głównie na plażach, to te (żwirowe oraz piaszczyste) będą na niego czekały. Jeśli jednak chciałby pozwiedzać, to nie brakuje kilku zabytków. A może pospacerować? Odpowiednich terenów do tego nie brakuje. Do dyspozycji turystów pozostają jeszcze kluby czy puby, w których można wybawić się do późnych godzin wieczornych, a nawet do białego rana.

Wychodząca na pierwszy plan atrakcyjność tego kurortu przyciąga tłumy turystów. Możemy zagwarantować, że czeka Was wymarzony odpoczynek z pięknymi widokami, czystymi plażami oraz niezliczonymi liczbami sklepików czy restauracji. Takie zabytki, jak zamek św. Piotra, Mauzoleum, antyczny teatr czy całe stare miasto wzbudziły w nas podziw, więc zgadujemy, że Wam również się spodobają. Do atrakcji można zaliczyć również delfinarium czy miejskie bazary. Jeśli więc macie możliwość wybrania sobie tej miejscowości jako kierunku swojego odpoczynku, to zachęcamy Was do odwiedzenia Bodrum. Znajdziecie w nim wszystko, co potrzebne człowiekowi do przyjemnego spędzania czasu. Turcję polecamy również jako początek do dalszego poznania kultury arabskiej.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>