Hurghada: odpoczynek, zwiedzanie i nurkowanie

Hurghada jest jedną z największych oraz najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Egipcie.

Naszą drugą wizytę w Egipcie wspominamy bardzo dobrze. Mieliśmy czas na chwilę relaksu oraz na spokojne zwiedzenie miasta. W Hurghadzie korzystaliśmy z części atrakcji, które opisywaliśmy już podczas naszej poprzedniej wizyty w Egipcie. Mamy tutaj przede wszystkim na myśli snorkeling (w sumie głownie dla rafy koralowej jeździmy do Egiptu 😉 … no ok i dlatego, że jet ciepło :D)

Hurghada zapewnia również przyjezdnym możliwość odwiedzania kilku ciekawych obiektów. Raczej nie ma co spodziewać się położonych tu typowych zabytków, ponieważ miasto przyciąga turystów głównie licznymi sklepami, życiem nocnym oraz Morzem Czerwonym. Jednak parę punktów zasługuje na uwagę, a ich zwiedzanie nie wymaga wykupywania dodatkowych wycieczek.

Budowlą warto zobaczenia jest na przykład Meczet Al Mina. Obiekt robi wrażenie nie tylko swoją wielkością, ale również architektonicznym stylem. Nas zawsze fascynują takie wyjątkowe konstrukcje.

Ciekawym rozwiązaniem na spacer jest także dzielnica Dahar, w której znajduje się Targ Owocowo-Warzywny oraz Kościół Koptyjski. Podziwianie na pewien sposób lokalnych bazarów pozwala poczuć egipski klimat, który zawsze jest egzotyczny dla osoby przybywającej z Europy czy innego zakątka świata o odmiennej kulturze.

Wiele osób z pewnością zaintryguje Akwarium w Hurghadzie. To miejsce, w którym można poznawać podwodny świat w bezpieczny sposób. Nie trzeba zatem decydować się na nurkowanie, kiedy boimy się zanurzyć w głębokiej wodzie. Mimo wszystko dla największych miłośników czeka niebywała atrakcja, ponieważ właściciele tego wodnego zoo umożliwiają (za odpowiednią cenę) nurkowanie z… rekinami. Ktoś się może skusi?

Jeśli zdecydujemy się jednak oddalić od ścisłego centrum Hurghady na jakieś 20 minut, to dojedziemy do miasta rzeźb z piasku, czyli Sand City. My niestety nie zdążyliśmy skorzystać z tej atrakcji, ale może uda się to zrobić następnym razem.

Wspomniane przez nas powyżej atrakcje turystyczne nie są jedynymi okazjami na spędzanie wakacyjnego czasu w Hurghadzie. Jeśli Wasz pobyt będzie wystarczająco długi, to na liczbę obiektów do zwiedzania grzechem jest narzekać. Różne dzielnice miasta gwarantują poznawanie kultury Egiptu, a każda z nich robi to na swój wyjątkowy sposób. Jeśli dacie szansę tej popularnej miejscowości, to zapewniamy, że będziecie zadowoleni. Sami dostrzegamy po powrocie do Polski, ile świetnych rzeczy nas ominęło. Jednocześnie wierzymy, że w przypadku ponownych odwiedzin Hurghady będziemy mieli wiele miejsc do zobaczenia, na które tym razem wystarczy nam czasu. Już nie możemy się doczekać, aby wybrać się do Muzeum w Hurghadzie, parku miniatur Mini Egypt czy ponownie poczuć klimat lokalnego targu. Atmosfera tam panująca jest niepowtarzalna. Zakochaliśmy się w kolejnej zwiedzonej przez nas części Egiptu, więc z pewnością nasza już druga wizyta w tym kraju nie będzie tą ostatnią.

O autorze

Hej! Z tej strony Ania i Piotrek.Na blogu przedstawiamy relacje z naszych wyjazdów, które możecie traktować jako garść inspiracji do własnych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy :) więcej o nas
?>